Trening Biofeedback HRV – nastrój swoje ciało na Relaks!

Trening HRV – droga do równowagi!

Biofeedback Rzeszów

Kiedy doświadczamy przyjemnych/pozytywnych emocji, nasz rytm serca wykazuje wysoki oraz spójny rytm HRV, odczuwasz wtedy pozytywną informację zwrotną – przyjemny sygnał z ciała, który sprawia, że poziom odczuwanego stresu i napięcia jest na komfortowym poziomie. Żyjąc w ciągłym stresie i szybkim tempie nasze serce pracuje nieharmonijnie, a my doświadczamy lęku, gorzej się regenerujemy, jesteśmy częściej rozdrażnieni. Trening biofeedback hrv pozwala zharmonizować pracę układu współczulnego i przywspółczulnego AUN. Poprzez trening wyobrażeniowy i oddechowy aktywujemy nerw błędny, dzięki czemu układ przywspółczulny hamuje pobudzenie naszego organizmu. Mówiąc prościej – uspokaja się nasze ciało, umysł jest bardziej skoncentrowany i szybciej się regenerujemy. 

Jak to działa

Niewątpliwą zaletą tego treningu jest możliwość doświadczania jego efektów na żywo. System tego treningu to nic innego jak „gry komputerowe „sterowane przez nasz organizm (poprzez klips na uchu zczytujący informacje o przepływie krwi. Im lepiej radzisz sobie z regulacją HRV w danym momencie tym szybciej zdobywasz punkty w „grze” 🙂

Trening HRV można określić jako „zestrojenie serca i mózgu”, jest to trening zmienności rytmu serca poprzez naukę bezwysiłkowego treningu relaksacyjnego i wyobrażeniowego.

HRV jako wsparcie klasycznej terapii

Jak dowodzą badania metoda ta jest skutecznym wsparciem dla:

  1. Nauki kontroli poziomu stresu
  2. Radzenia sobie z napięciem emocjonalnym
  3. Regulacji nastroju
  4. Poprawy funkcjonowania poznawczego dzieci
  5. Redukcji stanów lękowych

1 thought on “Biofeedback Rzeszów”

  1. Pingback: PSYCHOLOG - Pracownia Pozytywnych Emocji: Psycholog Dziecięcy Rzeszów,

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *